Kneippův chodník

V roce 2009 získala naše škola minigrant od Nadačního fondu Veolia voda na realizaci projektu „Voda pro zdravý život- Kneippův chodník“. V říjnu roku 2009 započala firma pana Františka Kliera s výkopovými pracemi na školní zahradě. V červnu roku 2010 byl projekt dokončen .     

Kneippova teorie je založena na kontaktu lidského těla se studenou vodou. Při léčbě dochází k dráždění především tepelných receptorů a jejich prostřednictvím k reakci v celém těle. Cílem je dosáhnout tělesné a duševní rovnováhy, posílení sebeozdravných procesů a obranných sil organismu. Terapie je využívána k prevenci akutních a chronických onemocnění. Účinek spočívá v chůzi ve studené lázni a v procházení se po oblázcích, dřevěných špalících či masážních rohožích. Působením na jednotlivé body na ploskách nohou můžeme příznivě ovlivnit funkce vnitřních orgánů, činnost nervového systému a žláz či motorický aparát a harmonizovat tak tělesné a psychické procesy.     

Tuto metodu budou využívat děti pravidelně od jarních měsíců až do podzimu. Děkujeme touto cestou paní Ing. Kateřině Stinglové za aktivní spolupráci při realizaci projektu a panu Františku Klierovi za precizní práci při stavbě Kneippova chodníku.

Kolektiv MŠ Barvička

Kneippův chodník

Kneippův chodník

Mateřská škola "Barvička"

Barvířská 1771
Kraslice 358 01

tel. škola: 352 696 839
tel. jídelna: 352­ 686 610­
fax: 352 686 585

mobil: 739 456 415

e-mail: ­msskola.kraslice@tiscali.cz