Kneippův chodník

V roce 2009 získala naše škola minigrant od Nadačního fondu Veolia voda na realizaci projektu „Voda pro zdravý život- Kneippův chodník“. V říjnu roku 2009 započala firma pana Františka Kliera s výkopovými pracemi na školní zahradě. V červnu roku 2010 byl projekt dokončen .

Kneippova teorie je založena na kontaktu lidského těla se studenou vodou. Při léčbě dochází k dráždění především tepelných receptorů a jejich prostřednictvím k reakci v celém těle. Cílem je dosáhnout tělesné a duševní rovnováhy, posílení sebeozdravných procesů a obranných sil organismu. Terapie je využívána k prevenci akutních a chronických onemocnění. Účinek spočívá v chůzi ve studené lázni a v procházení se po oblázcích, dřevěných špalících či masážních rohožích. Působením na jednotlivé body na ploskách nohou můžeme příznivě ovlivnit funkce vnitřních orgánů, činnost nervového systému a žláz či motorický aparát a harmonizovat tak tělesné a psychické procesy.

Tuto metodu budou využívat děti pravidelně od jarních měsíců až do podzimu. Děkujeme touto cestou paní Ing. Kateřině Stinglové za aktivní spolupráci při realizaci projektu a panu Františku Klierovi za precizní práci při stavbě Kneippova chodníku.

Kolektiv MŠ Barvička

Kneippův chodník